top of page
Art Nicomedia Kısa Film Günleri.JPG

Art Nicomedia Kısa Film Günleri

Kısa film; verilmek istenilen mesajı veya anlatılmak istenilen öyküyü en kısa sürede anlatma sanatıdır. Kısa filmler sinema tarihinin ilk örneklerini oluşturur. Sinemanın gelişiminde, farklı türlerin ortaya çıkmasında, yeni yeteneklerin keşfedilmesinde önemli rol oynamıştır.

Akıcı ve çarpıcı bir dille ifade edilen öz anlatımlar, tek konu çevresinde gelişen olay örgüsü ve kısıtlı karakter kullanımı ile daha kişisel ve özgür eserlerin adıdır.

Yeni bakış açıları, farklı çekim teknikleri, çarpıcı seslendirme biçimleri ve etkili oyunculuk tarzlarının sınandığı deneysel sinema alanı olarak özellikle toplumsal sorunlara duyarlı olan ve dikkat çekmek isteyen sanatçıların aracı olmuştur.

Sayısı her geçen gün artan izleyici kitlesi tarafından takip edilen kısa filmlerin kentdaşlarımızla buluşmasını sağlamak, İzmitli sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir kısa film festivali geleneği oluşturmak ve gençlerin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunabilmeyi amaçladığımız "Art Nicomedia Kısa Film Günleri" etkinliklerini 2014-2018 yılları arasında İzmit'te gerçekleştirdik.

İlk 2 yılında sadece İzmitli yönetmenlere yönelik düzenlediğimiz "Art Nicomedia Kısa Film Günleri" 3'üncü senesinden itibaren birlikte ulusal yönetmenleri de bünyesine aldı.

2014 yılında "Art Nicomedia Kısa Film Günleri" etkinliği ile başlattığımız "İzmit Kısa Film" etkinlikleri 2018 yılından bu yana düzenlediğimiz "İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali" ve 2021 yılında bu yana aralıksız sürdüğümüz "Nicomedia Uluslararası Film Ödülleri" etkinliklerimize de ilham kaynağı oldu.

   Düzenlediğimiz Ulusal Kısa Film Günleri   

4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri
Toplam 196 film

3. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri
Toplam 22 film

2. Art Nicomedia Kısa Film Günleri
Toplam 12 film

1. Art Nicomedia Kısa Film Günleri

Toplam 23 film

 

   Düzenlediğimiz "Ulusal Kısa Film Günleri" Facebook etkinlik albümleri için aşağıdaki posterlere tıklayın   

1. Art Nicomedia Kısa Film Günleri.jpg
2. Art Nicomedia Kısa Film Günleri.jpg
3. Art Nicomedia Kısa Film Günleri.jpg
4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri.jpg
AND logo 01 full -  Turkish black background.jpg
bottom of page