top of page
AND10.jpg

İzmit Sanat vs İzmit Lisesi Nostalji Basketbol Şöleni 2022

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği olarak, İzmit Lisesi Mezunları Derneği ve İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz, geçmişi 70 yıl öncesine uzanan ve kent belleğinin unutulmaz etkinliklerinden biri olan "İzmit Sanat vs İzmit Lisesi Nostalji Basketbol Şöleni 2022" etkinliğini 4 Haziran 2022 tarihinde İzmit Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirdik.

 

Özellikle 90'lı yıllardan önce, İzmit Sanat Okulu ile İzmit Lisesi okul basketbol takımları maçının olduğu gün kent adeta karnaval havasına bürünür, iki okul öğrencilerinin tıka basa doldurduğu İzmit Atatürk Spor Salonu'nda oynanan maçlarda tarifi olmayan atmosfer oluşur, kıyasıya mücadeleler yaşanır ve günün sonunda dostluk kazanırdı.

 

Yıllar sonra, o dönemki adıyla İzmit Sanat Okulu ile İzmit Lisesi mezunlarının biraraya geldiği "İzmit Sanat vs İzmit Lisesi Nostalji Basketbol Şöleni 2022" etkinliğinin açılış konuşmalarını Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND) Başkanı Akın Ülkü Sevinç, İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği(İzsander) Başkanı Levent Bahadır ve İzmit Lisesi Mezunları Derneği(İzlider) Başkanı Haluk Cem Gökmen yaptı. Açılış konuşmalarının ardından İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, İzmit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Engin Yaşar, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş ve İzmit Lisesi Müdürü Cahit Çakmak'a teşekkür plaketleri AND Başkanı Akın Ülkü Sevinç tarafından takdim edildi. Etkinliğin müsabaka bölümünde, önce mezun erkekler, ardından mezun kadınlar ve son olarak da mevcut okul basketbol takımlarının maçları oynandı. Tribünlere gelen iki okuldan mezun eski öğrenciler 70'li 80'li yıllar müzikleri eşliğinde okul takımlarını destekleyerek eski günleri tekrar yaşadı.

 

Oynanan maçlarda Cengiz Kahraman, Fuat Pakdil, Hayri Volkan, İsmet Bayri, Erkan Kuyumcu ve Serkan Dağdelen hakem olarak yer aldı. Oynanan müsabakaların ardından, maçlarda oynayan tüm oyunculara ve takım koçlarına madalyaları İzsander Başkanı Levent Bahadır ve İzlider Başkanı Haluk Cem Gökmen tarafından, müsabakalarda görev alan hakemlere ise plaketleri AND Başkanı Akın Ülkü Sevinç tarafından takdim edilerek toplu halde hatıra fotoğrafları çekildi.

   "İzmit Sanat vs İzmit Lisesi Nostalji Basketbol Şöleni 2022" Facebook etkinlik albümü için tıklayın   

images.png
AND logo 01 full -  Turkish black background.jpg
bottom of page