top of page
1. Art Nicomedia Fotoğraf Yarışması.JPG

1. Art Nicomedia Fotoğraf Yarışması

Art Nicomedia Derneği olarak düzenlediğimiz "İzmit’in Tarihi Yerleri" konulu “1. Art Nicomedia Fotoğraf Yarışması”nda derece ve sergileme kazanan eserlerin sergisini ve yarışmanın ödül törenini Ramada Plaza İzmit Otel’de düzenlediğimiz organizasyonla gerçekleştirdik.

Etkinlik kapsamında düzenlenen kokteyl sonrasında yarışmada dereceye giren ve sergileme kazanan 30 fotoğraftan oluşan, daha önce yurtiçi ve yurtdışında 4 farklı versiyonda sergilenmiş olan Art Nicomedia Derneği Projesi “Geçmişten Günümüze İzmit” fotoğraf sergisinin yenilenmiş versiyonunun açılışı yapıldı.

3 t
ur üzerinden gerçekleştirilen yarışma jürisi oylaması sonucunda “Yansıma” isimli fotoğrafıyla birincilik ödülünü kazanan Arda Adnan Kalkan'a ödülünü Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, “Hamam” isimli eseriyle İkincilik ödülünü kazanan Nuri Çoban'a ödülünü Art Nicomedia Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç, “Yalnızlık” isimli eseriyle üçüncülük ödülü kazanan Samet Çelik`e ödülünü ise İzmit Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Elgin verdi. Yarışmada, “Kapanca” isimli fotoğrafıyla mansiyon ödülü kazanan Nuri Çoban’a ödülünü İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Acar ve “Kasr-ı Hümayun-3” isimli eseriyle mansiyon ödülü kazanan Okan Ulusoy’a ödülünü Kocaeli Arkeoloji Müzesi Müdürü İlksen Özbay verirken, Kasr-ı Hümayun-1 isimli eseriyle Cemal Turgay özel ödülü kazanan yarışmacı Okan Ulusoy’a ödülünü İzmitli fotoğraf duayeni Cemal Turgay verdi.

   1. Art Nicomedia  Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Giren Yarışmacılar ve Eserleri   

Birinci – Arda Adnan Kalkan / Yansıma

İkinci – Nuri Çoban / Hamam

Üçüncü - Samet Çelik / Yalnızlık

Mansiyon - Nuri Çoban / Kapanca

Mansiyon - Okan Ulusoy / Kasr-ı Hümayun-3

Cemal Turgay Özel Ödülü - Okan Ulusoy / Kasr-ı Hümayun-1

   "1. Art Nicomedia  Fotoğraf Yarışması" Facebook etkinlik albümü için tıklayın   

 

images.png
2. Art Nicomedia Fotoğraf Yarışması.jpg

2. Art Nicomedia Ulusal Fotoğraf Yarışması

İkincisini düzenlediğimiz "Tarihi Yerleri İle İzmit" temalı “2. Art Nicomedia Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda derece ve sergileme kazanan eserlerin sergisini ve yarışmanın ödül törenini İzmit Sanat Galerisi'nde düzenlediğimiz organizasyonla gerçekleştirdik.

 

Etkinlik kapsamında düzenlediğimiz kokteyl sonrasında yarışmada dereceye giren ve sergileme kazanan 30 fotoğraftan oluşan, daha önce yurtiçi ve yurtdışında 4 farklı versiyonda sergilenmiş olan Art Nicomedia Derneği Projesi “Geçmişten Günümüze İzmit” fotoğraf sergisinin yenilenmiş versiyonunun açılışı yapıldı. 8 Mayıs 2015 tarihinde 4 tur üzerinden gerçekleştirilen yarışma jürisi oylaması sonucunda sergileme hakkı kazanan, mansiyon ödülü kazanan ve ilk 3'e giren yarışmacılara ödülleri verildi.

   2. Art Nicomedia  Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Giren Yarışmacılar ve Eserleri   

Birincilik Ödülü – Nuri Çoban | Saat Kulesi

İkincilik Ödülü – Aytül Akbaş | Çocuk

Üçüncülük Ödülü - Ahmet Turan Kural | Pertev Paşa

Mansiyon Ödülü - Murat İbranoğlu | Cami

Mansiyon Ödülü - Alaeddin Koç | Su Kemeri

Mansiyon Ödülü - Sare Kural | Saat Kulesi

 

   "2. Art Nicomedia  Fotoğraf Yarışması" Facebook etkinlik albümü için tıklayın   

 

images.png
3. Art Nicomedia Fotoğraf Yarışması.jpg

3. Art Nicomedia Ulusal Fotoğraf Yarışması

Üçüncüsünü düzenlediğimiz “Art Nicomedia Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni”yle birlikte, yarışmada derece ve sergileme kazanan fotoğraflardan oluşan “Geçmişten Günümüze Fotoğraf Sergisi Vol.9” galasını 41 Burda AVM’de düzenlediğimiz etkinlikle gerçekleştirdik.

 

41 Burda AVM evsahipliğinde düzenlenen etkinliğe, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Kocaeli Hal Müdürü Ayhan Acar, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, 41 Burda AVM Pazarlama Müdürü Leyla Bal, fotoğraf sanatçıları ve dernek üyeleri katıldı.

 

Etkinlik kapsamında, yarışmada dereceye giren ve sergileme kazanan 20 fotoğraftan oluşan, daha önce yurtiçi ve yurtdışında 8 farklı versiyonda sergilenen Art Nicomedia Derneği’nin sürekli projelerinden biri olan “Geçmişten Günümüze İzmit” fotoğraf sergisinin yenilenmiş versiyonunun açılışı yapıldı.

 

3 tur üzerinden gerçekleştirilen jüri değerlendirmesi sonucunda mansiyon ödülü kazanan fotoğrafçılardan, “Antik Su Kemeri” isimli fotoğrafıyla Alaattin Koç’a ödülünü Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Coştu, “Kapanca Sokak” ve “Saat Kulesi” isimli fotoğraflarıyla Mürsel Tahtacı’ya ödülünü Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Kızılay verdi. Yarışmada, “Tarih Koridorunda” isimli eseriyle üçüncülük ödülü kazanan Hasan Yaşar’a ödülünü Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm “Pertev Paşa” isimli fotoğrafıyla ikincilik ödülünü kazanan Ahmet Turan Kural’a ödülünü ise Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç ve İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç birlikte verdiler.

 

Ödül töreninde konuşma yapan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç “Bir kent düşünün ki, 500’e yakın civarında tescillenerek koruma altına alınan kültür varlığına sahip olsun ama sanayi kenti olarak anılsın. Dünya üzerinde tarihsel bilinirlik açısından İzmit kadar talihsiz bir kent daha yoktur. Bir kent olarak yaklaşık 2.300 yıllık aralıksız bir geçmişe sahip olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kentimizde hem Roma, hem Osmanlı hem de Cumhuriyet dönemlerine ait onlarca yer, yapı ve alan bulunmaktadır. Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği olarak üzerinde yaşadığımız kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini fotoğraf sanatı yoluyla sanatseverlerle buluşturmayı amaçladığımız “3. Art Nicomedia Ulusal Fotoğraf Yarışması”na katılan tüm fotoğraf sanatçılarına ve projemize destek veren 41 Burda AVM ve Ramada Plaza İzmit Otel yönetimlerine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

   3. Art Nicomedia  Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Giren Yarışmacılar ve Eserleri   

Birincilik Ödülü – Ödüle layık eser bulunamamıştır.

İkincilik Ödülü – Ahmet Turan Kural | Pertev Paşa

Üçüncülük Ödülü - Hasan Yaşar | Tarih Koridorunda

Mansiyon Ödülü - Alaattin Koç | Antik Su Kemeri

Mansiyon Ödülü - Mürsel Tahtacı | Kapanca Sokak

Mansiyon Ödülü - Mürsel Tahtacı | Saat Kulesi

 

   "3. Art Nicomedia  Fotoğraf Yarışması" Facebook etkinlik albümü için tıklayın   

 

images.png
AND logo 01 full -  Turkish black background.jpg
bottom of page