top of page
BMW China Izmit Tour.JPG

BMW China İzmit Turistik Tur Koordinasyonu

BMW China şirketin her yıl düzenlediği “BMW İpekyolu Yolculuğu” projesi kapsamında Türkiye’ye gelen 49 kişilik heyete İzmit'i anlattık ve tanıttık. Çin’in Pekin kentinden başlayan, Xi-an, Langchou, Doğu Türkistan’ın Urimçi ve İstanbul’a uzanan rotada gerçekleştirilen etkinliğin son durağı İzmit oldu. İzmit’e gelen heyette BMW China CEO’su Olaf Kastner, BMW China yöneticileri, BMW China Club üyeleri ve ödüllü yarış pilotları yeraldı.

 

Heyetin önceki akşam İstanbul’da düzenlediği akşam yemeğine davet edilen Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç İzmit’in güncel ve tarihi geçmişi hakkında bilgiler verdi. İzmit Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Sekapark ve Eskihisar Kalesi programı için 18 araçla kentimize gelen kafile dernek üyemiz arkeologlar Serkan Sıtkı Güzel ve Selim Kahvecioğlu eşliğinde kent tarihi hakkında bilgi sahibi oldular. Discovery Channel prodüksiyon ekibi tarafından filme alınan etkinlik 2016 yılı içerisinde belgesel olarak yayınlanacak.

 

Programın son bölümünde ise Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç “Bir kent olarak aralıksız 2.300 yıllık bir geçmişe sahip olan İzmit kentini sizlere tanıtmaktan büyük mutluluk duyduk. İzmit, kamuoyunda bilindiğinin aksine sadece sanayi kenti değil aynı zamanda tarih ve kültür turizmi potansiyeli olan bir kenttir. Aynı zamanda Çin’den başlayan tarihi ipekyolunu avrupaya bağlayan en önemli geçiş güzergahlarından biridir. Her yıl düzenlediğiniz “BMW İpekyolu Yolculuğu 2016” etkinliği için sizleri önümüzdeki yıl tekrar İzmit’e bekliyoruz” şeklinde konuştu ve BMW China CEO’su Olaf Kastner’e İzmit’in simgeleri olan saat kulesi maketi ve pişmaniye hediye etti.

 ​

   "BMW China İzmit Turistik Tur Koordinasyonu" Facebook etkinlik albümü için tıklayın   

images.png
AND logo 01 full -  Turkish black background.jpg
bottom of page